Projekt
BUNG : Razvijanje skoraj nič energijskih spretnosti z učenjem na osnovi iger
Kontekst projekta
V tem kontekstu je cilj projekta BUNG posredovanje znanja, razvijanje spretnosti na področju ničenergijskih stavb in spodbujanje energetsko učinkovitega vedenja med uporabniki stavb z razvojem učne igre sNES (skoraj ničenergijske stavbe) (igra BUNG), ki povečuje učni učinek posameznikov ter z uvajanjem inovativnih
CILJI PROJEKTA
Glede na to, da je gradbeni sektor ključen za doseganje energetskih in okoljskih ciljev EU, da so se vlade po vsem svetu v okviru Pariškega sporazuma zavezale k omejitvi globalnega segrevanja na 2 °C in da je vse večje povpraševanje po zelenem strokovnem znanju v gradbenem sektorju, bo projekt BUNG odločno obravnaval naslednje izzive :
Povečano povpraševanje po privlačnih in inovativnih pedagoških metodologijah in orodjih, ki olajšujejo učenje in usposabljanje v gradbeništvu.
Pomanjkanje orodij in virov za usposabljanje z integriranimi privlačnimi učnimi pristopi ki temeljijo na zabavi, da bi olajšali učenje ter povečali število študentov in udeležencev izobraževanja in dvignili motivacijo za usposabljanje.
Pomanjkanje znanja in spretnosti na področju brezenergijskih stavb v gradbeništvu, gradbeništvu in energetsko učinkovitem sektorju ter pomanjkanje pravočasnega in dobro usklajenega usposabljanja, ki bi obravnavalo ta pomanjkanja, vrzeli in neskladja v znanju in spretnostih.

VPLIV PROJEKTA
Glavna ideja projekta BUNG je temelji na razvoju digitalne igre in ustvarjanju živahne digitalne igre. skupnosti, ki bo vključevala več akterjev. Tukaj je nekaj učinkov projekta BUNG:
• Večje število gradbenih delavcev s strokovnim znanjem in kompetencami na področju sNES
• Večje število učiteljev na področju poklicnega izobraževanja in usposabljanja z integriranimi inovativnimi digitalnimi orodji za usposabljanje in učinkovitimi načini neformalnega učenjem in posledično s povečanim številom krepitve kompetenc
• Moderniziran in okolju prijaznejši lokalni in regionalni trg dela, prilagojen naraščajočim potrebam sektorja sNES po znanju in spretnostih.
• Gradnja in gradbena dela z omejenim vplivom na okolje in napredno energetsko učinkovitostjo
• Večja ozaveščenost strokovnjakov in o neusklajenosti znanj in spretnosti, ki razvoj sNES v gradbenem sektorju.
• Večje usklajevanje oblikovalcev politik in javnih organov za uskladitev njihovih politik na področju izobraževanja, usposabljanja in zagotavljanja spretnosti z inovacijami na trgu zelene gradnje
• Okrepljen socialni dialog za potrebe gradnje veščin sNES in bolj trajnostnega globaliziranega trga dela
• Okrepljeno sodelovanje in boljše sinergije med partnerskimi organizacijami na nadnacionalni ravni